katalog
katalog
vyuka
recepty
prodej ze dvora
 

Vítejte na našich webových stránkách

Tyto stránky vznikly jako výsledek spolupráce obecně prospěšné společnosti Úhlava a Úřadu pro výživu, zemědělství a lesnictví Cham (SRN) a jsou určeny těm, kteří hledají kulinářské a turistické zážitky spojené se zemědělstvím a venkovem na území Plzeňského kraje a sousedního bavorského okresu Cham.

Naleznete zde přehled podniků – většinou zemědělských farem a řemeslníků – které nabízejí pro své návštěvníky širokou škálu produktů a také zážitkových aktivit. Můžete u nich ochutnat regionální pokrmy, vyzkoušet si různé aktivity spojené se životem na venkově (na koni už jste možná někdy jeli, ale už jste někdy například dojili mléko?).

V záložce Výukové programy je přehled výukových a zážitkových programů pro školní třídy, skupiny dětí, ale i pro dospělé či seniory.


katalogV rámci spolupráce výše uvedených partnerů byl také vydán dvojjazyčný katalog Zážitková turistika na venkově – bez hranic (ke stažení pod menu v levé části této stránky), oba partneři pořádají odborné i zážitkové exkurze a semináře k tématům zemědělství, zážitková turistika na venkově, konají se společné trhy s regionálními produkty, kurzy vaření tradičních pokrmů z regionálních potravin apod.  se chtějí dozvědět více o zemědělství, hospodářských zvířatech a plodinách.kucharkaNa konci roku 2013 byla vydána kniha receptů s názvem Z farmy až na talíř - jak se vaří v česko-bavorském příhraničí. Kniha je k dostání v sídle společnosti (viz sekce Kontakt). Krátká videa z přípravy některých v knize uvedených pokrmů najdete na těchto stránkách v sekci "Recepty z farmy".  

  V roce 2015 byl vydán dvojjazyčný leták Farma – místo pro výuku a zážitek, s představením výukových a zážitkových programů. Najdete ho ke stažení také v levé části těchto stránek.

Na jaře 2019 jsme společně s bavorským partnerem vydali katalog Průvodce regionálními produkty, který vyšel v české a německé mutaci. Naleznete v něm cca 70 farmářů a řemeslníků z obou stran hranice, u nichž si můžete nakoupit jejich produkty a další služby. 

Naším přáním je, aby tyto stránky byly neustále „živé“. Snažíme se tedy aktualizovat informace o pořádaných akcích a průběžně rozšiřovat databázi o další podniky. Pokud tedy v Plzeňském kraji plánujete nějakou zajímavou akci nebo provozujeme farmu či jiný podnik se zajímavou nabídkou nevšedního zážitku, budeme rádi, když nás kontaktujete a zašlete nám bližší informace.

Obecně prospěšná společnost Úhlava a Úřad pro výživu, zemědělství a lesnictví v Chamu spolupracují již od roku 2005. Jejich spolupráce byla podpořena dotací z Programu přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2007 – 2013 (projekty „Zážitková turistika na venkově“ a „Farma jako místo pro vzdělávání a zážitek“) a z programu Evropské územní spolupráce - projekt Udržitelný venkov v česko-bavorském příhraničí.

 

               


Aktuality
 
 
Tip pro Vás ...
Nepečená kakaová pochoutka (video)
  Nepečená kakaová pochoutka (video)
Suroviny: 250 g másla ▫ 4 žloutky ▫ 180 g moučkového cukru ▫ balíček kvalitního kakaa ▫ 400 ml vody ▫ 1 balíček dětských piškotů ▫ 250 ml ušlehané smetany na ozdobu ...
 
 
© 2013  Úhlava, o.p.s.
Poslední aktualizace: 18.10.2019 13:12
Přístupy: 22208

Úhlava o.p.s. - poznejvenkov.uhlava.cz